Tremonti Ski & Bike Resort

Galeco

Partnerzy

O inspiracji

Tremonti Ski & Bike Resort położony na wysokości ponad 650 m n.p.m., wyróżnia się indywidualnym i rozpoznawalnym charakterem. Nazwa hotelu nie jest przypadkowa, z apartamentów rozpościera się bowiem widok na trzy najwyższe szczyty Karkonoszy  –  Skalny Stół, Śnieżkę i Kopę. Hotel położony jest w sąsiedztwie kojącego lasu oraz w bliskiej odległości od stacji narciarskiej.

Hotel urzeka harmonijnym połączeniem tradycji z niewymuszoną nowoczesnością. To miejsce o wyjątkowej architekturze, zaprojektowane z miłości do alpejskiego stylu, jak również lokalnej historii. Na przełomu XIX i XX wieku Hermann Haase wraz z rodziną prowadził tutaj dwa domy wczasowe: Villa Haase oraz Villa Waldesheim. Zabytkowe budynki całkowicie odnowiono,  znajdują się w nich apartamenty oraz SPA, a w podziemiach klimatyczna Winiarnia Tremonti. Hotel rozbudowano o dodatkowe cztery budynki oraz nowoczesną infrastrukturę, kontynuując tym samym tradycję wypoczynkową tego jakże niezwykłego miejsca. Wygodną komunikację pomiędzy sześcioma budynkami zapewniają windy oraz łączniki.

Wyposażony w system rynnowy Galeco

W całym kompleksie zastosowano system rynnowy Galeco BEZOKAPOWY.

W 2013 roku, Galeco jako pierwsi na rynku opatentowali system rynnowy BEZOKAPOWY. Dedykowany jest on do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Jego „sercem” jest tzw. rynna ukryta. Montuje się ją w linii z elewacją, mocując np. do zakończeń krokwi. Gdy instalacja odprowadzająca wodę z połaci zostanie już przygotowana, całość ukrywa się za maskownicami. W efekcie fasada budynku dalej płynnie łączy się z pokryciem dachowym, a więc nowoczesna bryła domu zostaje w pełni zachowana.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o tym kompleksie z cyklu „Życie w ARCHitekturze” dostępnego tylko w aplikacji ARCH_app – twórcy filmów ARCH_event, po którym oprowadzi twórca projektu – Maciej Janczyk Q2Studio

Lokalizacja: Karpacz, Polska

Partner

Galeco