TuPowoli płynie czas

TuPowoli

O inspiracji

TuPowoli to nowoczesna STODOŁA, zbudowana we wsi Jakunówko na Mazurach Północnych, zwanych też Garbatymi. Dom powstał na łagodnie opadającym do małego jeziora wzniesieniu, otoczonego pagórkami, które tworzą małą dolinę.

Dom jest zbudowany z drewna w technologii CLT, czyli drewna klejonego krzyżowo, co pozwoliło na realizację podstawowych założeń właścicieli: ekologia, przestrzeń i światło, energooszczędność, duża odporność ogniowa, szybki czas realizacji, otwartość dyfuzyjna i przesunięcie fazowe. Parter domu to otwarta na salon kuchnia, która stanowi część wspólną domu. Jest to też miejsce do spędzania wolnego czasu, cieszenia się przestrzenią i światłem, dzięki bardzo dużym oknom usytuowanym zarówno na wschód jak i zachód. Parter to też część prywatna gospodarzy. Górna kondygnacja to cztery pokoje gościnne: brzoza, sosna, świerk i modrzew. Wszystkie te drzewa otaczają też dom i zaglądają im do okien.

Przyjeżdżając w te miejsce nie tylko odpoczniesz, ale też poczujesz panujący klimat w domu z drewna, który bardzo przypomina ten panujący w bezwietrzny, ciepły dzień na łonie natury. To atmosfera, która sprzyja dobremu samopoczuciu, zmniejsza ryzyko powstawania chorób, a nawet poprawia kondycję psychiczną. Co więcej, naturalne drewno oddycha i pięknie pachnie, a aromat ten pozytywnie oddziałuje na organizm. Drewno bowiem wydziela olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy i regenerację organizmu. Warto więc przemyśleć w jakim miejscu spędzamy wolny czas i co sprawia, że nie tylko czujemy się lepiej, ale i zdrowiej.

Więcej informacji o tym pięknym miejscu znajdziesz w zakładce na naszej stronie. Zachęcamy rownież do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.

Partner

TuPowoli