Twiss Residence, czyli elegancka kryjówka

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dwa eleganckie elementy tego budynku połączono w jedną formę, tworząc jednorodzinną rezydencję z czterema sypialniami. Dom powstał w Nowej Zelandii w 2014 roku, a projekt opracowali architekci z firmy W2 Limited.

Jak mówi właściciel nowoczesnej STODOŁY, współpraca z architektami była doskonała na każdym etapie projektu i późniejszej budowy.

– „Biuro W2 spisało się świetnie od projektu koncepcyjnego do zakończenia budowy naszego nowego domu. Projekt był trafiony w dziesiątkę, a cały zespół ciężko pracował, aby go urzeczywistnić. Dzięki radom, jakie otrzymywaliśmy od architektów na każdym etapie, dom przekroczył nasze oczekiwania, a cały proces był przyjemny i bezstresowy” – mówi klient biura, James Twiss, żartując, że polecił architektów nawet swojej matce, więc poleciłby ich każdemu.Dom – zgodnie z życzeniem – miał być miejską kryjówką dla swoich właścicieli, zapewniając im prywatność i miejsce do spokojnego odpoczynku. Architekci maksymalnie wykorzystali możliwości działki i okolicy, odpowiednio lokując i powiększając tę część domu, która miała zapewnić „miejską prywatność”.

Otwarty plan części dziennej, katedralny sufit, odpowiednio przemyślane okna i szklane drzwi oraz przeszklona górna część ściany szczytowej tworzą wrażenie wyjątkowej przestronności oraz unikatowości. Dodatkowo duże, przesuwne drzwi łączą wnętrze z zaciszną i odgrodzoną częścią ogrodu, która pozwala rodzinie spędzać czas na zewnątrz. Na końcu przestrzeni salonu powstał jeszcze dodatkowy pokój nazwany „Risk Room”. Zapewniający dodatkową prywatność. W razie potrzeby może służyć jako dodatkowa kryjówka, w której można się schować przed wzrokiem innych domowników lub gości.

Lokalizacja: Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA