Warren Cottage Extension & Renovation

ADAM CURRIE
Partnerzy

O inspiracji

Ten projekt autorstwa firmy McGarry-Moon Architects budzi do życia stary wiktoriański dom, liczący ponad 150 lat, zamieniając go w inspirującą, nowoczesną rezydencję. Renowacja tego wiejskiego domu obejmowała także jego rozbudowę i przekształcenie stróżówki w nową część mieszkalną domu.Nieruchomość znajduje się w miejscowości Kingston upon Thames w Wielkiej Brytanii, a sam budynek został zakwalifikowany jako historyczny. Architekci uznali, że zachowanie integralności oryginalnego budynku oraz odnowienie zniszczonej stróżówki było częścią kluczową projektu. W efekcie powstała dwupiętrowa przybudówka z osobnym budynkiem w dalszej części ogrodu, do którego dochodzi się po ułożonych w trawniku płytkach.

Oryginalna fasada starego budynku to ułożone z ogromną dbałością płytki. Nowe elementy uzupełniają historyczny budynek dużymi przeszkleniami i subtelnymi detalami, pozwalając na dominację starej części rezydencji.

Przy rozbudowie domu architekci wzięli pod uwagę rozwiązania ekologiczne. Betonowe ściany i podłogi zapewniają lepszą wydajność energetyczną, a umieszczony na dachu ekologiczny filtr oczyszcza wodę opadową, dzięki czemu zanieczyszczenia nie trafiają do otoczenia domu. Podczas renowacji i rozbudowy architekci ocalili też stare drzewa, które rosły od wielu lat w ogrodzie.

Lokalizacja: Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

ADAM CURRIE