Wyrazistość House 3000

RA\ rebelo de andrade Carlos Cezanne João Guimarães - JG photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Jaskrawoczerwoną nowoczesną STODOŁĘ zaprojektowano tak, aby wyróżniała się wśród rozległego, jednolitego krajobrazu południowej Portugalii. Ukończony przez firmę Rebelo de Andrade z Lizbony, House 3000 znajduje się na 500-hektarowej działce porośniętej dziesiątkami drzew korkowych. Stały teren, który, jak stwierdził architekt Luís Rebelo de Andrade podczas pierwszej wizyty w tym miejscu, jest szczególnie trudny do przeprowadzenia prac.

Brak punktów odniesienia w okolicy bezpośrednio wpłynął na projekt House 3000, który wyróżnia się wśród drzew niczym tętniąca życiem latarnia morska. „Przytłaczająco widoczną” konstrukcję definiuje śmiały dwuspadowy dach, a okna i drzwi pojawiają się jako geometryczne wycięcia elewacji. Chociaż te elementy mogą wydawać się dziecięcą reprezentacją domu, prostota mieszkania opiera się również na wspólnych romantycznych obrazach dotyczących życia na wsi.

Rezydencja, jak również przylegający do niej budynek gospodarczy, zaprojektowano tak, aby można je było budować szybko i oszczędnie. Projekt stawia również na zrównoważone środowiskowo praktyki. House 3000 okraszono panelami słonecznymi i kolektorami termicznymi, które wytwarzają więcej energii niż zużywa dom.

Lokalizacja: Alcácer do Sal, Portugalia
Tekst: nowoczesna STODOŁA