Zawsze online

ADRIAN GAUT, TY COLE, TOMMY ZUNG I TALLEY CARLSTON
Partnerzy

O inspiracji

To dom na plaży, który jest zawsze „online”. Budynek znajduje się w Amagansett w stanie Nowy Jork w hrabstwie Suffolk. „Atelier 216” – bo taka jest nazwa tego nowoczesnego domu w stylu STODOŁY – został zaprojektowany przez nowojorską firmę STUDIO ZUNG. Rezydencja ma powierzchnię oko. 350 m2 i mieści się tam w sumie pięć sypialni. Budynek jest nie tylko ekologiczny i ma aktywne oraz pasywne systemy, które zmniejszają jego wpływ na środowisko, ale też wyposażony jest w nowoczesne technologie. Ogrzewaniem, bezpieczeństwem, klimatyzacją i oświetleniem można sterować na odległość, korzystając z telefonu komórkowego lub iPada zainstalowanego w rezydencji. Technologie, które kontrolowane mogą być z innego miejsca obejmują m.in. system audio LyncPads audio, Honeywell Lyric system, oświetlenie LED-owe Philips oraz zamki Shlage Sense.

Architekci położyli duży nacisk na wnętrze i najbliższe otoczenie domu, który ma liczne drzwi pozwalające otworzyć go na tarasy o powierzchni całkowitej ponad 200 metrów kwadratowych. Za domem znajduje się duży basen, domek przy basenie oraz zewnętrzna kuchnia.

Elewacja została wykonana z pięknego, czerwonego drewna cedrowego, a wnętrze wyróżnia się niezwykłą dbałością o każdy szczegół. W części kuchennej i jadalni sufity znajdują się na wysokości blisko 5 metrów, dzięki czemu pomieszczenia są niezwykle przestronne i jasne. Nad dużym, drewnianym stołem wiszą lampy projektu Bonderup & Thorup, wykonane przez firmę GUBI. Meble kuchenne zostały zrobione na miarę z drewna orzechowego, które dopasowano do sprzętu firmy Blum and Hafele. Na podłogach położono biały dąb, a o okna i drzwi zadbała firma Andersen Windows.

Łazienki wyposażono w sprzęt projektu Jasona Wu, a umywalkę z marmurowym blatem zdobi lampa Bestlite BL7 projektu firmy Robert DudleyBest dla GUBI.

Cała nieruchomość wystawiona jest na sprzedaż za blisko 4,5 mln dolarów.

Loaklizacja: Amagansett w stanie Nowy Jork
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

ADRIAN GAUT, TY COLE, TOMMY ZUNG I TALLEY CARLSTON

Producent

Grenton Smart Home