Krabbebu

KIMA arkitektur Ivar Kvall
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Wzdłuż norweskiego wybrzeża Ny-Hellesund znajduje się Krabbebu firmy KIMA Arkitektur. To prosta chata nawiązująca do estetyki lokalnych chat rybackich. Kabina, będąca efektem współpracy studia z Oslo i klientów, starannie podkreśla swoje umiejscowienie i materialność poprzez minimalną i skromną sylwetkę.

„Ważne było umieszczenie kabiny pomiędzy i obok skał które nadal stanowią najważniejszą cechę cypla” – wspomina KIMA Arkitektur. „Wraz ze skałami chata zapewnia schronienie przed wiatrem, deszczem i słońcem.” Krabbebu jest pokryte od wewnątrz sosnowym drewnem, co nadaje mu kojącą, kampową atmosferę. Choć ma tylko 47 metrów kwadratowych, wygodnie pomieści pięcioosobową rodzinę. Za projekt wnętrza odpowiadał klient, wielokrotnie nagradzany projektant mebli i produktów. Meble kuchenne specjalnie dostosowano do kompaktowej przestrzeni.

Oprócz dużych okien wychodzących na morze, w domku znajduje się mały taras i pomost, z którego mieszkańcy mogą w pełni podziwiać otoczenie. Dyskretny i niepozorny Krabbebu staje się integralną częścią krajobrazu.

Lokalizacja: Ny-Hellesund, Norwegia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole