Vika One

Vika Living
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Firma Vika Living z siedzibą w Los Angeles niedawno zaprezentowała swoją kompaktową jednostkę mieszkalną z akcesoriami (ADU) o nazwie Vika One. Wykonany z paneli izolowanych strukturalnie (SIP), mały dom jest w pełni prefabrykowany (w tym okablowanie i hydraulika) i dostarczany na miejsce w płaskich paczkach, aby po prostu rozłożyć go na miejscu.

„Zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze trwałe rozwiązania konstrukcyjne nie mogą zaspokoić wszystkich naszych złożonych potrzeb mieszkaniowych” – powiedzieli współzałożyciele Vika Living, Scott Kevern i Jeff Howard. „Koncentrujemy się na zapewnieniu elastycznej i ekonomicznej alternatywy mieszkaniowej, bez zobowiązań dotyczących wieloletnich ram czasowych lub stałych struktur… Jednostki Vika One rozkładają się i ustawiają w ciągu godziny. Nie są potrzebne żadne fundamenty ani ciężki sprzęt”.

Plan Vika One o powierzchni 13,4 metrów kwadratowych obejmuje wspólną sypialnię na otwartym planie, salon, jadalnię, kuchnię i ukrytą kompaktową łazienkę. Maleńki dom ma sufity o wysokości 2,6 metra, szklaną ścianę od podłogi do sufitu, odkryty taras o powierzchni 3,9 metra.

Lokalizacja: Los Angeles, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Wypocznij w stodole