Walden Lakehouse

Unique Homestays
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o życiu w lesie, będziesz chciał uciec do tej kryjówki w domku i nigdy nie wracać. Zlokalizowany nad brzegiem Lough Ree w hrabstwie Westmeath i zanurzony w bujnym lesie Walden Lakehouse to spokojny i eklektyczny obiekt z wyżywieniem we własnym zakresie, oferujący luksus i prywatność w sekretnym miejscu przy najdłuższej rzece Irlandii.

Walden Lakehouse w pobliżu małej wioski o nazwie Glasson przekazywany jest z pokolenia na pokolenie przez irlandzką rodzinę. Wypełnione światłem wnętrza nawiązują do współczesnego designu, z odniesieniami do stylu retro nawiązującymi do korzeni mieszkania z lat 60. Idylliczna baza wypadowa do odkrywania wszystkiego, co hrabstwo Westmeath ma do zaoferowania. Nic dziwnego, że ten skromny leśny domek do wynajęcia nad jeziorem został niedawno uhonorowany tytułem „Irlandzkiego Domu Roku”.

Wewnątrz drewniane podłogi i odsłonięte białe żebra krokwi sufitowych kontrastują z wyjątkową dbałością o szczegóły i modnym wyposażeniem wnętrza. Emanujące wytworną, ale domową atmosferą, otwarte przestrzenie mieszkalne zachęcają do długich posiłków i relaksu przez cały dzień. Zaczynaj poranki z rękami owiniętymi wokół ciepłego kubka świeżej kawy w kuchni, patrząc na wodę na zewnątrz. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu irlandzkiego krajobrazu stylowy salon i kominek czekają na powitanie i ciepło. Waldon Lakehouse celebruje proste rzeczy w życiu, a lśniące jezioro widać z niemal każdego okna sprawia, że trudno oprzeć się porannej kąpieli. Wysokie dęby, buki i leszczyny otaczają dom nad jeziorem w prywatności, a bluszcz i ostrokrzew zapewniają zieleń przez cały rok. Nieco dalej lokalna wioska Glasson zapewnia kulturalne odświeżenie, a zawsze popularne miasto Galway oddalone jest o niecałą godzinę drogi.

Lokalizacja: Glasson, Irlandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole