Ziedlejas Wellness Resort

Open AD Alvis Rozenbergs
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Ziedlejas Wellness Resort znane jako łotewskie uzdrowisko natury zapewnia oderwanie się od zgiełku i szybkości życia. Stworzone na wzór wioski, aśramu. Właściciele dążą do podtrzymania tradycji, jednocześnie dostosowując ją do współczesnych potrzeb.

W 2020 roku otwarto trzy stalowe i szklane kabiny Ziedlejas Wellness Resort, aby goście mogli spędzić noc z naturą zamiast w zgiełku. Kabiny z całkowicie przeszklonymi frontami są z natury elastyczne i celowo minimalistyczne, aby zachęcać do dbałości o naturalne otoczenie. Zainspirowany małym ruchem życiowym i kulturą japońską, architekci Open AD zaprojektowali niestandardowe meble, takie jak składane podwójne łóżko i rozkładany stolik do herbaty. Dodatkowe miejsce do spania dostępne jest na antresoli. Każda kabina ma własną łazienkę ukrytą w zacisznej części. Tarasowy ogród ziołowy oprócz domków jest źródłem składników do mieszanek herbacianych i akcesoriów do rytuałów saunowych.

Prace nad Ziedlejas Wellness Resort są nieustanne, jednak każdy nowy dodatek pasuje jak element układanki dopełniający to miejsce. Współpraca między właścicielami, zespołem architektoniczno-projektowym, architektem krajobrazu i zaangażowanymi rzemieślnikami była kluczem do sukcesu projektu. Plany na przyszłość obejmują trzeci budynek saun, przestrzeń na imprezy i recepcję.

Ziedlejas Wellness Resort zaspokoi potrzeby podróżnika świadomego, odpowiedzialnego społecznie i dbającego o środowisko. Stanowi błogosławieństwo dla mieszkańców miast szukających wytchnienia od kultury konsumpcyjnej.

Lokalizacja: Ziedlejas, Łotwa
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Wypocznij w stodole