Nowoczesna stodoła

The Birdhouse Treehouse, czyli „Ptasi domek na drzewie”, stoi na pełnej uroku polanie leśnej w Somerset w Anglii.
Ta maleńka chatka idealnie pasuje do swego leśnego otoczenia.  Choć nazywana jest domkiem na drzewie, w rzeczywistości nie opiera się na rosnących tuż obok drzewach, a do ziemi ma całkiem blisko. Pomimo tego określenie o ptasim domku całkiem pasuje do tego budynku, jeśli spojrzy się na okrągłe okno, które przypomina wejście do budki dla ptaków.

Drewniana chata zorganizowana jest na planie otwartym o kształcie litery „L”. Łazienka znajduje się w zewnętrznym rogu „L”, oddzielając krótszą przestrzeń sypialni od dłuższej przestrzeni pokoju dziennego. Gdyby właściciele zamarzyli o większej prywatności, mogliby z łatwością zamknąć sypialnię dodatkową ścianą i drzwiami.

Choć domek z zewnętrz ma swojski charakter, wnętrze jest całkiem współczesne. Okrągły kształt okna w salonie odzwierciedla się również w innych szczegółach tego pomieszczenia, podkreślając załamania sufitu. Kuchnia ma elementy rustykalne, dzięki temu, że szafki zostały ręcznie wykonane z drewna z odzysku, liczącego blisko 100 lat.

Jeśli planujesz wizytę w Somerset, the Birdhouse Treehouse można wynająć. Udany weekend gwarantowany!

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Źródło zdjęć: Small House BlissTekst: nowoczesna STODOŁA 
więcej