Powrót do korzeni w duchu nowoczesności

Na Potokach

Partnerzy

O inspiracji

Małopolska, Żegocina – wieś mająca niespełna 6 tys. mieszkańców, zielone pola, korony drzew lasu i oni – właściciele domków Na Potokach decydujący się na spełnienie marzeń.

Decyzja o zakupie działki nie była ani prosta ani szybka. Po kilku latach jeżdżenia po okolicy rodzinnych stron i zachwycaniu się widokami w końcu pojawiła się ta długo wyczekiwana tabliczka “na sprzedaż”.

Wymarzona lokalizacja

Teren o powierzchni ponad 2,5 ha, składający się z kilku mniejszych działek, początkowo zabudowany był starym domem z drewna i małą STODOŁĄ. Nowi właściciele postanowili rozebrać stare zabudowania, pozostawiając na działce jedynie wysoką starą jodłę, która dzisiaj wita przyjeżdżających gości. Właściciele zatroszczyli się, aby z rozebranych elementów nic się nie zmarnowało. Dom przeniesiono do miejscowości oddalonej o 25 km, a wyposażenie i sprzęty rolnicze oddano do skansenu oraz muzeum wsi.

Za czasów dzieciństwa właścicieli Żegocina była znaną letniskową wioską, do której chętnie przyjeżdżali wczasowicze. W sezonie letnim można skorzystać tutaj z tras rowerowych, pieszych wycieczek, kortów tenisowych, a także odkrytego publicznego basenu. W zimie natomiast główną atrakcją okolicznych wiosek jest wyciąg narciarski Laskowa Ski, do którego tłumnie zjeżdżają narciarze. Misją właścicieli jest zainteresowanie wsią przyjezdnych gości, rozbudzenie na nowo jej turystycznego potencjału i przedstawienia jej atutów szerszej publiczności.

Lustrzane domy Na Potokach

Właściciele zdecydowali się na 2 domy, każdy o powierzchni 120m2. Wybudowano je w relacji lustrzanego odbicia względem siebie. Stworzone na podstawie projektu indywidualnego, którego autorem jest wielokrotnie nagradzane biuro architektoniczne z pobliskiej Limanowej. Większość okien w obu domach umieszczono od frontu i tyłu budynków, tak by widok skierowany był na pola, łąki i las, po bokach zastosowano minimalną liczbę okien taką, która wprowadzi światło, ale pozwoli zachować mieszkańcom jak najwięcej prywatności. Zdecydowanym atutem każdego z domów jest ogromny salon, którego wysokość określona jest przez dach budynku. Frontową ścianę zastąpiono ogromnym przeszkleniem, dzięki któremu zarówno z kanapy w salonie, jak i łóżka na antresoli można podziwiać zieloną okolicę domków oraz malownicze zachody słońca. Na posadzkach postawiono na beton przemysłowy. Z kolei drzwi oraz listwy przypodłogowe wykonała manufaktura Sowapro spod Wrocławia, z którą właściciele nawiązali serdeczną relację.

Oprócz przestronnego salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz sypialni na parterze domu znajduje się również pomieszczenie przeznaczone całkowitemu relaksowi – prywatna sauna oraz leżaki i dedykowany prysznic. W domu mieszczą się 3 sypialnie – jedna z nich, bardzo charakterystyczna wyglądem na parterze, pozostałe 2 na piętrze – w tym jedna z nich na antresoli. W trosce o komfort gości w domu znajdują się 2 łazienki oraz 3 prysznice (jeden z nich w saunie), wszystkie 3 pomieszczenia wyposażone są we wbudowane radio. Do dyspozycji gości na piętrze jest również prywatna pralnia. Domy wykończono w hotelowym standardzie po to, by goście mogli czuć się maksymalnie zrelaksowani, natomiast wiejskich klimatów dostarcza lokalne śniadanie, widoki oraz kameralna atmosfera wioski.

Dom: 120m2
Liczba gości: 6-8
Min. liczba nocy: 2
Zarezerwuj już teraz na stronie www.napotokach.pl!

A jeśli jesteś głodny ciekawostek o Na Potokach, zapraszamy do zakładki oraz na Instagram obiektu.

GOSPODARZ:

Na Potokach