Holenderski luksus Landhuis Borculo

Erwin Kleinsman Architect Jurrit van der Waal
Partnerzy

O inspiracji

Ta piękna wiejska willa znajduje się w wiosce w Achterhoek w dorzeczu Berkel, która dzięki doborowi materiałów, wymiarom i kolorystyce idealnie wpasowuje się w otoczenie. Przestronne, luksusowe, ale nie krzykliwe, przyjazne dzieciom, ale nie zagracone, wygodne, ale też praktyczne wnętrze cechuje Landhuis Borculo. Gdzieniegdzie można znaleźć oryginalne rozwiązania, takie jak złotą ścianę pod prysznicem czy przestronną, brązową kuchnię obok salonu. Krótko mówiąc, Landhuis Borculo to dom z widokiem, o którym marzymy, przestrzeń do dorastania, wypoczynku, życia i pracy.

Strzecha kryjąca potęgę luksusu

Dom kryty strzechą zlokalizowano w niewielkiej odległości od głównej drogi na dużej działce z widokiem na łąki i zieleń. Dom ma kształt litery „U”, której wnętrze od podłogi do sufitu wyposażone jest w automatycznie sterowane przeszklenia. W ten sposób wnętrze i zewnętrze są pięknie połączone, a mieszkańcy mogą cieszyć się zarówno wschodzącym, jak i zachodzącym słońcem. Drzwi wejściowe są subtelnie wkomponowane w szklaną ścianę od frontu domu. Po wejściu do środka od razu znajdziesz się w sercu domu. Stąd roztacza się widok na brązową kuchnię z przestronną wyspą kuchenną z brązowym żyłkowanym blatem z kamienia naturalnego. Uderzający i gustowny wiszący baldachim nad wyspą kuchenną ze ściemnianym ciepłym światłem LED w cienkich oprawach na różnych poziomach dodaje kuchni charakteru. Ta markiza jest wykonana na zamówienie, podobnie jak pozbawiona uchwytów ściana szafy z ciemnego dębu, w której pomysłowo wkomponowano drzwi prowadzące do spiżarni.

Wnętrza i detale

Brązowa kuchnia przechodzi w salon, w którym, podobnie jak na wielu innych ścianach w Landhuis Borculo, zastosowano sztukaterię wapienną. Miękkość w dotyku stiuku zapewnia łagodny wygląd, ale także zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu, ponieważ stiuk oczyszcza powietrze i reguluje wilgotność. Salon jest jasny, ponieważ z dwóch stron jest przeszklony. Po jednej stronie znajdują się szklane fronty, a po drugiej regał wykonany z dużej ilości szkła, który oddziela salon od jasnego holu w kierunku strefy wellness. Na pierwszym piętrze willi znajduje się główna sypialnia i trzy sypialnie dla dzieci, wszystkie z prywatną łazienką lub prysznicem i toaletą. Równowagę osiągnięto poprzez harmonijne wykorzystanie kolorów i materiałów, wysoki poziom wykończenia oraz przemyślane wyposażenie.

Przez hol, w którym rytm wyznaczają okna o różnej wielkości, wchodzi się do strefy wellness, która jest już częściowo widoczna przez szklane obrotowe drzwi na końcu korytarza. Ten pokój zawiera saunę, toaletę, basen, prysznic ze strumieniem deszczowym i kabinę parową, gdzie błyszczące kafelki w różnych kształtach zapewniają ekskluzywny wygląd. Absolutną atrakcją jest basen ze strumieniem wodnym. Fronty wokół basenu można całkowicie otworzyć, dzięki czemu latem można prawie pływać na zewnątrz. A jakby tego było mało, wzdłuż całej długości basenu ustawiono jasną ścianę, przez którą wpada ogromna ilość światła. Sam widok tego basenu jest jak zaproszenie do orzeźwiającej kąpieli.

Lokalizacja: Achterhoek, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA