Pinon Ranch

Field Architecture Matthew Millman
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Na skraju lasu Los Trancos spomiędzy drzew wyłania się bryła Pinon Ranch projektu Field Architecture. Dwuspadowe formy wspornikowe nad zboczem wzgórza, zakotwiczono przez fundamenty, które cofają się od korzeni. Autorzy projektu zapewniają, że żadne drzewa nie zostały usunięte.

Rezydencję Pinon Ranch zorganizowano wokół dwóch dwuspadowych brył, w których mieszczą się przestrzenie prywatne i wspólne. Czerpiąc inspirację z przestrzeni między skupiskami dębów, które zachęcają do zatrzymania się i miejsca do siedzenia, przestrzenie między strukturami nabierają równego znaczenia. Przeszklony hol wejściowy wyznacza połączenie między sypialniami a przestrzenią dzienną. Zadaszone patio na świeżym powietrzu i taras przy basenie wyznaczają połączenie między głównym budynkiem a studiem muzycznym. Razem przestrzenie pośrednie kierują przepływem domu z jednej przestrzeni do drugiej i kształtują widoki i dostęp do krajobrazu.

W całym procesie projektowania Pinon Ranch stał się studium przypadku, jak pracować z topografią, z naturą, by ożywić i stworzyć miejsce dla całej rodziny.

Lokalizacja: Portola Valley, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA