Projekt „Shagwong” – idealne miejsce do relaksu

ADAM JORDAN ARCHITECTURE
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt „Shagwong” powstał w East Hampton w stanie Nowy Jork, a opracowała go firma Adam Jordan Architecture, zajmująca się architekturą i projektowaniem wnętrz.

To dom ma być używany głównie w weekendy, więc zaprojektowany został w taki sposób, by był idealnym miejscem relaksu.  Działka znajduje się na nabrzeżu, a architekci zadbali o to, by właściciele mogli w maksymalnym stopniu cieszyć się pięknymi widokami na wodę.

nowoczesna STODOŁA jest jednopiętrowa, a wnętrza są dopracowane w taki sposób, by nie wymagały wielu prac konserwacyjnych. Jak również nie podnosiły kosztów użytkowania w przyszłości.  Przestrzenie domu zorganizowano wokół centralnego dziedzińca. Stanowi on fizyczne odgraniczenie przestrzeni wspólnych i gościnnych, ale także pozwala otworzyć każde pomieszczenie na piękne widoki w stronę wody.

Wszystkie zastosowane w tym projekcie materiały budowlane, takie jak opalane drewno wykorzystane na elewacji, metal cynkowy i beton licowy, wymagają niewielkiej konserwacji. Z czasem będą nabierały jeszcze większego uroku, doskonale dopasowując się do naturalnego otoczenia. Paleta materiałów i kolorów dokładnie odzwierciedla pragnienia właściciela. Chciał on, by dom wtopił się w krajobraz i zapewnił relaksujący wypoczynek z dala od miasta.

Lampę z projektu znajdziesz w Ramko.

Lokalizacja: East Hampton, Nowy Jork, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA