Szałasówka młodszą siostrą Brzozówki

Szałasówka

Partnerzy

O inspiracji

W Piłce, blisko granicy województwa wielkopolskiego z lubuskim, w sercu Puszczy Noteckiej mieści się pełen smaku obiekt wypoczynkowy. I to nie jeden! Z nowoczesnej STODOŁY kojarzycie na pewno Brzozówkę, tym razem jednak w świetle publikacyjnych reflektorów znajduje się jej młodsza siostra – Szałasówka!

Kilka słów od Właścicielki – Pani Kasi: „Nie bez przyczyny Szałasówka kryje w sobie szał. Ten domek jest szałowy i przypomina szałas. Kompaktowy, kompleksowy, kompletnie uroczy. I absolutnie zaskakujący, bo na pewno nie spodziewacie się tego, co w środku. A po przekroczeniu progu jest jak po otwarciu bombonierki. Rozpieszcza zmysły estetycznie, łechce podniebienie relaksacyjnie i serwuje przyjemność. Jedyne, czego nie robi, to nie tuczy. Przeznaczony do czytania książek – z dużym regałem w salonie, do długich kąpieli – z wanną w łazience, śniadań do łóżka – z sypialnią na antresoli i do dobrego samopoczucia w balii wśród drzew”.

Wszystko zaczęło się 12 lat temu, zupełnie banalnie. Pani Kasia razem z mężem są miłośnikami wycieczek rowerowych i podczas jednej z przejażdżek trafili właśnie tam, do Piłek. Miejsce zauroczyło ich bez reszty – natura, głucha cisza i las dookoła. Całkiem impulsywnie zaczęli się interesować kupnem i okazało się, że stare poniemieckie gospodarstwo jest na sprzedaż. Tym sposobem stali się właścicielami 2 ha ziemi, gdzie w miejscu Brzozówki stała wcześniej STODOŁA. Znajomy architekt zaprojektował dom, który idealnie wpasował się w klimat tam panujący. „Brzozówka przez pierwsze 5 lat była naszym domem, przez kolejnych 6 stała pusta, aż w końcu wpadliśmy na pomysł, że mogłaby być świetnym azylem dla miłośników ciszy i spokoju”. Tak też się stało. „Nie macie pojęcia jak bardzo mnie cieszą wasze przyjazdy. Wasza radość mnie uskrzydla i uświadamia coraz bardziej, że warto było. Warto było zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Być albo nie być. Ryzyko nie zawsze się opłaca, wiem, ale jak nie zaryzykujesz nigdy się nie przekonasz, dlatego kupiliśmy dodatkowe 7 ha ziemi” – mówi Pani Kasia. Szałasówka jest potwierdzeniem ekspansji marzeń i siły charakteru Właścicieli z przeciwnościami.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Szałasówki na łamach nowoczesnej STODOŁY oraz do śledzenia jej codzienności na Instagramie oraz Facebooku.