Walijska wiejska STODOŁA

David & Anjana Devoy
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Walijska wiejska STODOŁA łączy tradycję ze współczesnością. Otoczona lasami i wrzosowiskami National Trust, stanowi świetny punkt wypoczynkowy w samym sercu wsi w hrabstwie Powys. Idealny dla większych grup, które chcą spędzać razem czas, chodzić na długie wędrówki oraz oddawać się wieczornym pogawędkom w STODOŁOWEJ przestrzeni.

Walijska wiejska STODOŁA przerobiona z XIX-wiecznej tradycyjnej kamiennej stodoły rolniczej autorstwa Davida i Anjany Devoy, to świetna przestrzeń z odwróconym podejściem do życia. Odwróconym? Tak! Sypialnie oraz łazienki mieszczą się na parterze, a część dzienno-wypoczynkowa wraz z kuchnią zajmują piętro budynku. Pozwala to na uzyskanie fantastycznego naturalnego światła i niesamowitych widoków na okoliczne lasy z najwyższego piętra. Widok z ocynkowanej wyspy kuchennej to zachody słońca nad wrzosowiskami. Jest też mnóstwo miejsca na relaks — z podwójną sofą, stołem bilardowym, ekranem projekcyjnym i obrotowym palnikiem. Zjedz posiłek przy stole stworzonym z lokalnych wiązów. Usiądź na designerskich belach słomy i antycznych walijskich ławkach.

Na dole znajdują się trzy dwuosobowe sypialnie. Jedna z nich obejmuje łazienkę, wyposażoną w wannę w stylu marokańskim z tadelaktem i głowicą prysznicową. Kolejna sypialnia ma własny kominek, a przyległa łazienka wyposażona jest w nowoczesną, wolnostojącą wannę z nastrojowym oświetleniem LED z pełnym wachlarzem kolorów. Trzecia sypialnia to wygodne gniazdko, w którym można oglądać filmy.

Dom posiada wiele wspaniałych funkcji ekologicznych, w tym ogrzewanie podłogowe i ciepłą wodę z odwiertów geotermalnych znajdujących się pod ziemią na zewnątrz stodoły oraz wodę dostarczaną z innego odwiertu. Stodoła znajduje się we własnym, prywatnym lesie o powierzchni ponad 80 akrów. Poza tym wtapia się w wyżynne wrzosowiska należące do National Trust.

Lokalizacja: Llanafan Fawr, Walia
Tekst: nowoczesna STODOŁA