Eclipse Cottage

Eclipse Cottages Jack Robert Photography
Wypoczni w STODOLE

O inspiracji

Założyciel Eclipse, Justin Draplin, wyjaśnia swój plan mini domków o powierzchni prawie 38 metrów kwadratowych, które obejmują zrównoważone funkcje, takie jak energia słoneczna, oprócz przestronnych i elastycznych wnętrz. Draplin często czuje się zestresowany i uważa, że zbyt wiele innych osób doświadcza tego samego. „Moim celem jest to zmienić” – mówi Draplin. „Chcę pomagać ludziom prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie”.

Geneza Eclipse

Dla Draplina posiadanie i mieszkanie w dużym domu – towar od dawna kojarzony z sukcesem i amerykańskim snem – niekoniecznie prowadzi do poczucia spełnienia. W rzeczywistości uważa, że bardziej prawdopodobne jest coś przeciwnego. „Z dużym domem wiąże się kredyt hipoteczny i stałe utrzymanie” – mówi Draplin. Posiadanie zwartej, łatwej w zarządzaniu rezydencji pozwala na więcej wolnego czasu i pieniędzy na takie rzeczy, jak „połączenie ze środowiskiem naturalnym”, stwierdza Draplin, kontynuując: „To właśnie łagodzi stres”. Dorastając z ojcem, który pracował jako budowniczy, Draplin już w młodym wieku zainteresował się budownictwem, zrównoważonym rozwojem i kompaktowymi domami. Ta kombinacja ostatecznie doprowadziła go do stworzenia Eclipse, która produkuje małe domy i domki o zrównoważonych cechach. „Pierwszy model Eclipse został ukończony [na początku] września 2021 r.”, mówi Draplin. „Obecnie pięć domów jest objętych umowami produkcyjnymi i zakupowymi na ponad 40 kolejnych”.

Technikalia

Podłogi z desek winylowych pomagają utrzymać przystępną cenę domków, które zaczynają się od 100 000 USD. Sosnowe belki nadają teksturę i ciepło oraz równoważą stalową materialność sufitu. Eclipse Cottage pokryto stalową bocznicą pomalowaną na biało. „Wybrałem stal na okładzinę, ponieważ nadaje się do recyklingu i jest trwała w każdych warunkach” — mówi Draplin o bocznicy i obramowaniu. „Wszystkie udogodnienia i funkcje, które uwzględniliśmy, przemawiają do osób, które mogły wcześniej sprzeciwiać się małemu mieszkaniu”.

Wewnątrz światło słoneczne odbija się od przestrzeni na otwartym planie, gdzie sufit o podwójnej wysokości tworzy wrażenie przestronności. Właściciele domów mogą wybrać plan z poddaszem, które można wykorzystać jako drugą sypialnię lub dodatkowe miejsce do przechowywania. Istnieje również opcja połowy łazienki na drugim piętrze. Inteligentne oświetlenie LED, opcjonalna wyspa kuchenna, duża weranda i spory taras oferują dodatkowy luksus dla kompaktowych domków.

Zrównoważony aspekt Eclipse Cottage

Oprócz komfortu projekty oferują również wiele zrównoważonych funkcji i możliwości poza siecią, w tym energię słoneczną. „W każdym domu dostępne są panele słoneczne o mocy 5,8 kilowata” – mówi Draplin. „Domki mają również wartość 35 R z pełną przegrodą termiczną i paroizolacją, aby stworzyć hermetyczną powłokę, zapewniając właścicielom domów lepszą jakość izolacji. Nasze opcje systemów zlewni deszczowej i odnawiania ścieków szarych pozwalają ludziom nie polegać na innych źródłach wody”.

Lokalizacja: Greenville, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Wypocznij w stodole