Minimalistyczna bryła, spokojna kolorystyka i pełna światła przestrzeń

O realizacji

Dom w stylu less, no mess nie jest wierną kopią Bauhausu, lecz jego odpowiedzialną interpretacją. Zwraca uwagę na świadomy dobór materiałów – ilość i jakość.

Meble zostaną wykonane z trwałych materiałów, takich jak prawdziwe drewno, szkło, stal. Nie będzie ich dużo, tylko te najpotrzebniejsze, a przedmioty, które nie służą praktycznym celom, zostaną całkowicie wyeliminowane. Minimalizm i funkcjonalność to dwa kluczowe założenia tego stylu.

„Cenię prostotę. Najlepiej odpoczywam gdy jest porządek i spokój. Lubię otaczać się małą ilością przedmiotów, ale dobrej jakości. Jeśli wiem, że dana rzecz zadowoli mnie tylko na chwilę, to jej nie kupuję. Nie zawsze tak było. Cieszę się, że do tego dojrzałam.”– mówi inwestorka, Pani Ewa.

„Zależało mi na wnętrzu nowoczesnym, lecz pełnym ciepła i słońca. Wnętrzu, które zachęci do wypoczynku. Dzięki wszechobecnej bieli na podłodze i ogromnym przeszkleniom od strony ogrodu, dom będzie bardzo jasny. Dla mnie dom to okna. Od zawsze marzył mi się salon otwarty na ogród, salon z dużą ilością naturalnego światła. Południowa część naszego domu to okna, a dokładnie 15,6 metrów okien. Murarze mieli tutaj niewiele pracy, ale takie było założenie. Mimo, że budynek otaczają drzewa, wnętrza są jasne i przestronne, a zieleń ogrodu zagląda do środka.”– dodaje.

Inwestor

Less, no mess