Żbik Cabin

Trójkątna przestrzeń Żbik Cabin

Dla tych, którym Żbik nie jest jeszcze dobrze znany, ta nowoczesna bryła jest reprezentantem Mini Cabin House. Zaledwie godzinę jazdy samochodem od Warszawy Żbik Cabin zlokalizowano w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Żbik Cabin uosabia nowoczesność, a jego praktyki prośrodowiskowe zasługują na uznanie. Bowiem wynajmując ten całoroczny domek, właściciele część dochodu przeznaczają dla organizacji WWF w celu ratowania Żbików! Odpoczynek i dobry uczynek? Szturmujcie Żbika! 

Jednak nie samym ratunkiem dla środowiska Żbik Cabin stoi. Wyróżnia się wśród nadbużańskich drzew swoim niecodziennym kształtem. Bryła bowiem jawi się czernią elewacji na zielonym tle w iście trójkątnym stylu! Tak, Żbik Cabin powstał na planie trójkąta, a za jego innowacyjny charakter odpowiadają projektantki pracowni Mallumo oraz studia FOSA FOSA. Nie myślcie jednak, że w Żbiku brakuje miejsca na oddanie się słodkiemu lenistwu. Żbik Cabin dzieli się na strefę mieszkalną, piękny drewniany prześwit, zachęcający do niespiesznych śniadań na powietrzu, oraz suchą saunę. W środku króluje ciepły odcień sklejki, naturalne tkaniny – len i wełna. Każdy szczegół począwszy od kinkietu, a skończywszy na włącznikach do światła, starannie dobrano. Te działania sprawiły, że Żbik nie tylko zachwyca detalami, ale jego przestrzeń przemyślanie wykorzystano. 

I choć wnętrze kusi swoją przytulnością, domek znajduje się dosłownie 400 metrów od linii brzegowej rzeki Bug. Spacery w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym ukoją Twoje nerwy, sprawią, że wyciszysz się i będziesz chciał wracać częściej. Wspomnimy tylko, że Żbik otwiera swoje trójkątne przestrzenie przez okrągły rok. 

Jesteś ciekawy, co jeszcze ma do zaoferowania ten obiekt? Sprawdź ich kanały społecznościowe – Facebook oraz Instagram – a także, zajrzyj do ich zakładki

Lokalizacja: Gulczewo, Polska
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Czytaj więcej

Zobacz podobne